Composite Calendar

February 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
28
29
at Florida Challenge
Round 1 & 2 of 2

at Pablo Creek Tournament
Match Play
1st of 2 (6.5-5.5)

at Stetson
Final
W, 68-67
30
31
1
Stetson
Final
W, 73-63
2
Harvard Crimson Elite
vs Cambridge, Mass.
2:00 p.m.
1st - 102 points
3
Boston University Scarlet and White Invite
vs Boston, Mass.
10:00 a.m.
4th - 62 points

Florida Gulf Coast
Final
L, 65-63

Florida Gulf Coast
Final
L, 80-55
4
Navy
Final
W, 12-7
5
Sea Best Invitational
Rounds 1 & 2
6
Sea Best Invitational
Round 3
7
at Stetson
Final
W, 61-54
8
at Lipscomb
Final
L, 82-59
9
Connecticut
Final - 8 innings
W, 1-0

Jacksonville St.
Final
W, 8-6
10
Vanderbilt Music City Challenge
at at Nashville, Tenn.
Noon/3:40 pm
No Team Score

at Duke
Final
L, 19-8

at Kennesaw State
Final
W, 67-49

Connecticut
Final
L, 7-0

at Kennesaw State
Final
L, 78-54

Army West Point
Final - 5 innings
W, 10-2
11
Michigan
Final
W, 14-9

Jacksonville St.
Final - 8 innings
L, 8-7
12
at Lipscomb
Final
W, 70-63
13
14
15
NJIT
Final
L, 71-69
16
ASUN Conference Indoor Championships
at Lynchburg, Va.
8:30 am
1st - 210 points

UTA
vs Providence
Final
5 - 1

UTA
at Jacksonville
Final
3 - 1

Canisius
at North Florida
Final
1 - 6

Providence
at Jacksonville
Final
4 - 0

West Virginia
Final
L, 5-4

Canisius
at North Florida
Final
0 - 3
17
ASUN Conference Indoor Championships
at Lynchburg, Va.
Noon
1st - 210 points

at SunTrust Gator Invitational
Rounds 1 & 2

Providence
at North Florida
Final - 8 innings
0 - 1

Canisius
vs UTA
Final
0 - 5

at Marquette
Final
L, 11-10

Notre Dame
Final
L, 17-6

USC Upstate
Final
W, 65-49

West Virginia
Final
W, 7-4

Canisius
at Jacksonville
Final
1 - 5

UTA
at North Florida
Final
0 - 3

Providence
at Jacksonville
Final
0 - 1

USC Upstate
Final
W, 82-70
18
at SunTrust Gator Invitational
Round 3

South Dakota St.
vs Canisius
9:00 AM

UTA
at Jacksonville
11:30 AM

West Virginia
1:00 PM
19
Amelia Island Collegiate
Round 1 of 2

NJIT
7:00 PM
20
Amelia Island Collegiate
Round 2 of 2

at Bethune-Cookman
6:00 PM

Detroit Mercy
7:00 PM
21
22
North Florida
7:00 PM
23
at Seminole Intercolleigate
Round 1

at Georgia State
4:00 PM

Western Caro.
5:00 PM

Ohio St.
7:00 PM

Penn St.
7:30 PM
24
at Seminole Intercolleigate
Round 2

North Florida
2:00 PM

at Georgia State
2:00 PM

James Madison
5:00 PM

Penn St.
7:30 PM
25
at Kiawah Island Classic
Round 1 of 3

Boston University Last Chance Meet
at Boston, Mass.
TBA

at Seminole Intercolleigate
Round 3

Ohio St.
1:00 PM

at Georgia State
1:00 PM

Central Florida
2:00 PM
26
at Kiawah Island Classic
Round 2 of 3

ASUN TBA
TBA
27
at Kiawah Island Classic
Round 3 of 3

Florida State
5:00 PM
28
at Florida
7:00 PM
1
ASUN TBA
TBA
2
ASUN Championship
TBA

Campbell
6:00 PM

Rhode Island
6:00 PM
3
vs Vermont
@ Baltimore, Md.
12:00 PM

Virginia Tech
2:30 PM

Presbyterian
5:00 PM

Rhode Island
6:00 PM